Baby accessories

De små detaljer gør babyen klar til dagen. Hos Bjørnen og Musen finder du hatte & huer og andre baby accessories – se hele vores babyunivers. Vi udvælger hvert produkt med omhu, så du kun finder kvalitet, der kan holde til hverdag og gerne gå i arv.

Baby accessories er en fast favorit hos danske børnefamilier, og vi supplerer løbende sortimentet med både kendte klassikere og nye favoritter. Leder du efter en gave, kan du finde inspiration i vores gaveguide eller shoppe efter alder fra 0-6 mdr. til +9 år. Vi sender alle ordrer fra vores eget lager i Randers med fri fragt over 499 kr. og 1-3 hverdages levering.

Gå direkte til resultatlisten

Filtre

28 varer
Kolonnegitter
Kolonnegitter

Filtrer

Om Baby accessories hos Bjørnen og Musen

De små detaljer gør babyen klar til dagen. Hos Bjørnen og Musen finder du hatte & huer og andre baby accessories – se hele vores babyunivers. Vi udvælger hvert produkt med omhu – kun ting, vi selv ville give vores egne børn – så du trygt kan handle baby accessories af høj kvalitet samlet ét sted, med hurtig levering til døren.

Hvorfor er de rigtige accessories sjove?

De små detaljer gør hverdagen sjov og personlig. Babyhue er både praktisk og en måde at vise personlighed på – og er samtidig en oplagt lille gave. Hos os finder du babyhue i mange varianter, så der er noget, der passer til lige netop dit barns alder, niveau og interesser. Og fordi vi kun fører kvalitet, kan legetøjet holde til hverdagens leg og ofte gå i arv.

Sådan vælger du

Tænk i alder og hverdag:

  • Vælg efter barnets alder og behov
  • Hold øje med kvalitet og holdbarhed
  • Gå efter farver og motiver, barnet elsker

Er du i tvivl om, hvad der passer bedst, er du altid velkommen til at skrive til os – så hjælper vi dig med at finde den rigtige baby accessories til netop det barn, du køber til.

Mærker og typer i Baby accessories

Hos Bjørnen og Musen finder du et bredt udvalg inden for baby accessories. Vi supplerer løbende sortimentet, så du både finder de kendte klassikere og de nyeste favoritter. Udforsk også beslægtede kategorier som Hatte & huer, Baby, så du nemt kan kombinere på tværs og finde alt til leg og hverdag samme sted – det gør det både nemmere at handle og sjovere at lege.

Kvalitet og sikkerhed

Vi udvælger accessories i god kvalitet, og alt legetøj og tilbehør lever op til gældende sikkerhedskrav. Vi vælger bevidst baby accessories fra mærker, der lægger vægt på sikre materialer og god kvalitet, så du trygt kan handle til dit barn – og så det kan holde til leg dag efter dag. Følg altid produktets anvisning, så du får glæde af det længst muligt.

Baby accessories som gaveidé

Leder du efter en gave, er baby accessories et sikkert valg til fødselsdag, dåb og barsel – og som lille værtindegave. Vælg efter barnets alder og interesser, så rammer du plet, og vælg gerne kvalitet, der kan holde. Find flere idéer i vores gaveguide, efter alder fra 0-6 mdr. til +9 år, eller til dåb og barsel.

Køb Baby accessories online – hurtig levering

Hos Bjørnen og Musen handler du trygt: du får fri fragt over 499 kr., 1-3 hverdages levering og 30 dages returret. Vi har også en fysisk legetøjsbutik i Randers, og du får altid 100% originale varer fra de mærker, vi fører. Vi sender fra eget lager i Randers, så din ordre er hurtigt på vej. Udforsk hele udvalget af baby accessories her på siden – og skriv gerne til vores kundeservice, hvis du har brug for hjælp til at vælge.

Ofte stillede spørgsmål

Hvorfor er de rigtige accessories sjove?

De små detaljer gør hverdagen sjov og personlig. Babyhue er både praktisk og en måde at vise personlighed på – og er samtidig en oplagt lille gave. Vi lægger vægt på babyhue, der både er sjovt og udviklende, så legen giver mening i barnets hverdag – og så det kan holde til at blive leget med igen og igen. Hos Bjørnen og Musen finder du babyhue i god kvalitet, udvalgt med omhu – kun ting, vi selv ville give vores egne børn.

Sådan vælger du

Tænk i alder og hverdag:

  • Vælg efter barnets alder og behov
  • Hold øje med kvalitet og holdbarhed
  • Gå efter farver og motiver, barnet elsker

Husk, at aldersangivelser er vejledende – kender du barnet, ved du ofte bedst, hvad der passer til netop deres niveau og interesser. Er du i tvivl, så skriv til os – vi hjælper dig gerne med at finde den rigtige baby accessories.

Hvilke mærker og typer har I i Baby accessories?

Hos Bjørnen og Musen finder du et bredt udvalg inden for baby accessories. Vi udvælger hvert produkt med omhu, så du kun finder baby accessories, vi selv ville give vores egne børn. Vi supplerer løbende sortimentet med både klassikere og nyheder, så det kan betale sig at kigge forbi jævnligt – og har du et ønske, vi ikke fører, hører vi gerne fra dig. Udforsk også beslægtede kategorier som Hatte & huer, Baby, så du nemt finder lige det, du leder efter – og kan kombinere på tværs.

Kvalitet og sikkerhed

Vi udvælger accessories i god kvalitet, og alt legetøj og tilbehør lever op til gældende sikkerhedskrav. Vi vælger bevidst baby accessories fra mærker, der lægger vægt på sikre materialer og god kvalitet, så du trygt kan handle til dit barn. På den måde kan du handle baby accessories med ro i maven og vide, at det er skabt til at holde til hverdagens leg og gerne gå i arv.

Er baby accessories en god gave til børn?

Ja, baby accessories er et sikkert valg til både fødselsdag, dåb, barsel og som lille værtindegave. Det vigtigste er, at gaven passer til barnets alder og interesser – og hos os er kvaliteten i orden, så baby accessories kan tåle leg og gå i arv. En gennemtænkt gave behøver hverken være stor eller dyr; den skal bare ramme barnets verden. Find flere idéer i vores gaveguide, efter alder fra 0-6 mdr. til +9 år, eller til dåb og barsel.

Hvor hurtigt kan jeg få baby accessories leveret?

Vi sender fra vores eget lager i Randers, og du modtager typisk din ordre inden for 1-3 hverdage. Du får fri fragt ved køb over 499 kr. og har 30 dages returret, så du trygt kan handle baby accessories online. Er du i nærheden, er du også altid velkommen til at kigge forbi og se baby accessories i vores fysiske butik i Randers, inden du beslutter dig. Læs mere i vores forsendelsespolitik og returpolitik.